Articles

Uw diagnose?

TNN - jaargang 126, nummer 1, februari 2025

drs. T. Claessen , dr. H.M Schrijver , dr. J.J. Schneiders , dr. S.S. Deliran

Elke medische behandeling begint met het stellen van de juiste diagnose. Deze diagnose ligt echter niet altijd meteen voor de hand. Zoals bij de volgende casus:

Een 56-jarige vrouw presenteerde zich op de afdeling Spoedeisende Hulp wegens subacuut (sinds enkele weken) ontstane gangstoornissen, een trage dysartrische spraak en woordvindstoornissen.

Wat is uw diagnose?

(TIJDSCHR NEUROL NEUROCHIR 2025;126(1):37–41)

Lees verder

Herpes zoster radiculitis

TNN - jaargang 113, nummer supplement 4, augustus 2012

drs. E.J.M Jonk , dr. H.M Schrijver

Samenvatting

Een 81-jarige man presenteerde zich op de spoedeisende hulp met pijnklachten in het linkerbeen gevolgd door een eruptie van blaasjes met daarbij een voetheffersparese links. Liquoronderzoek toonde een lymfocytaire pleiocytose waarbij de polymerase kettingreactie positief was voor het varicellazostervirus. De klachten werden veroorzaakt door een L5-radiculitis op basis van een doorgemaakte herpes zoster. De patiënt werd gedurende veertien dagen intraveneus behandeld met aciclovir. Herpes zoster is een veelvoorkomende aandoening en ontstaat na reactivatie van het varicellazostervirus. De aandoening kan gepaard gaan met diverse neurologische complicaties. In deze casusbespreking wordt een patiënt gepresenteerd met een voetheffersparese links op basis van een L5-radiculitis na een doorgemaakte herpes zoster.
(TIJDSCHR NEUROL NEUROCHIR 2012;113:221-24)

Lees verder